Dzięki, rośliny! Inicjatywa Flower Council of Holland.
Dzięki, rośliny! Rusza kampania o wdzięczności dla… domowej zieleni
10 października 2022
Commvault
Commvault Connections 2022 – wydarzenie dla dyrektorów ds. informatycznych zorientowanych na dane oraz specjalistów ds. IT i bezpieczeństwa
13 października 2022
Show all

Zima w dolinie Stubai: zrównoważona, odprężająca, pełna wrażeń

Dolina Stubai

Dolina Stubai

Od przyjazdu po szaleństwo na stokach – dolina Stubai to niezapomniany wypoczynek w zimowym raju

Niezależnie od pory roku dolina Stubai pod każdym względem inspiruje sportowców, poszukiwaczy przyjemności, miłośników przyrody i rodziny. Gdy ponownie zamienia się w prawdziwy zimowy raj, na młodszych i starszych gości czeka imponująca oferta aktywności na stokach i poza nimi. Dzięki czterem ośrodkom do wyboru – lodowiec Stubai, Schlick 2000, Elferbahnen i Serlesbahnen – każdy znajdzie idealne warunki do udanego wypoczynku na śniegu. Bliskość Innsbrucka, stolicy Tyrolu, oznacza, że goście nie tylko mają łatwy dostęp do dobrze rozwiniętej sieci transportu publicznego, lecz także wyjątkową okazję do połączenia urlopu narciarskiego z wypadem do dużego miasta.

 

Bezstresowa podróż pociągiem i autobusem bezpośrednio do doliny Stubai

Zalety zimowego urlopu w dolinie Stubai można dostrzec już w trakcie podróży. Dzięki bliskości Innsbrucka, stolicy Tyrolu, oddalonego o zaledwie 20 minut jazdy samochodem, dojazd do doliny jest łatwy i wygodny.

Doskonałe połączenia komunikacyjne sprawiają, że przyjazd pociągiem jest również świetnym alternatywnym sposobem podróżowania. Przyjeżdżając na główny dworzec kolejowy w Innsbrucku, goście mogą skorzystać z usługi transferu hotelowego i zostać przewiezieni bezpośrednio do miejsca zakwaterowania lub mogą udać się autobusem lub tramwajem dalej do doliny Stubai. Ponadto dla wszystkich gości nocujących organizacja turystyczna oferuje bezpłatny voucher na wyjazd z Innsbrucka do doliny i z powrotem, który można wymienić na jednorazowy przejazd autobusem Stubai (Stubai Bus) lub tramwajem Stubaitalbahn.

A jeśli chcesz ułatwić sobie sprawę najbardziej, jak to możliwe, możesz przyjechać pociągiem, korzystając z pakietu „Nightjet to the snow”. Ten bilet łączony obejmuje nie tylko przejazd pociągiem do Innsbrucka z rezerwacją miejsca oraz transfer do miejsca zakwaterowania w dolinie Stubai, lecz także karnet narciarski na lodowiec Stubai.

Zabawa na stoku na najwyższym poziomie

Niezależnie od tego, czy jesteś początkujący, czy zaawansowany, jeździsz na nartach, czy na desce, preferujesz jazdę na stoku, w snowparku albo jazdę swobodną (freeriding), w czterech ośrodkach narciarskich Stubai, z których każdy ma swój niepowtarzalny charakter, znajdziesz dla siebie odpowiedni program sportów zimowych.

Podobnie jak w przypadku dojazdu aktywni turyści mogą wygodnie korzystać ze wszystkich ośrodków bez konieczności używania samochodu. Korzystanie z transportu publicznego w dolinie jest bezpłatne z ważnym karnetem narciarskim, co sprawia, że dotarcie do końca doliny, na lodowiec Stubai, jest dla sportowców naprawdę łatwe.

Jako największy lodowcowy ośrodek narciarski w Austrii, lodowiec Stubai robi duże wrażenie: 26 nowoczesnych kolejek linowych i wyciągów przewozi gości wygodnie w fascynujące Alpy Sztubajskie, gdzie można szaleć bez końca na 35 różnych trasach dostosowanych do wszystkich poziomów zaawansowania. Snowpark Stubai Zoo i 13 freeride’owych tras Powder Department zapewniają doskonałe warunki dla narciarskich akrobatów oraz wszystkich, którzy kochają głęboki śnieg.

Oprócz lodowca również ośrodek narciarski Schlick 2000 jest idealnym miejscem na spędzenie dnia na nartach. Udostępnia on bogatą ofertę aktywności – od tras przyjaznych dla rodzin po bardziej wymagające zjazdy, snowpark i jazdę szybką. Dziewięć różnych schronisk i gospód to także powód, dla którego nazywa się go najbardziej towarzyskim ośrodkiem narciarskim w dolinie Stubai.

Natomiast dla każdego ambitnego narciarza odpowiednim miejscem będzie ośrodek Elferbahnen w Neustift. Trzy szerokie, doskonale przygotowane stoki zapewniają zimowym sportowcom najlepszy teren do wykonywania szybkich, szerokich skrętów. Zjeżdżając tutaj po naturalnym śniegu, można nie tylko cieszyć się promieniami słońca, lecz także spektakularnymi widokami na całą dolinę aż po Innsbruck. Jeśli pozwalają na to warunki śniegowe, długi zjazd doliną o wysokości ponad 1000 metrów jest naprawdę wyjątkowym przeżyciem.

Ośrodek narciarski Serlesbahnen w Mieders, bezpośrednio przy wejściu do doliny, przyciąga przede wszystkim początkujących oraz tych, którzy wracają do narciarstwa. Stok treningowy i wyciąg przyciskowy przy stacji dolnej są idealne do pierwszych prób jazdy na nartach lub snowboardzie. W dalszej części trasy znajdziemy wiele różnorodnych stoków prowadzących przez lasy, a dzięki rozbudowie instalacji naśnieżających uzyskano także lepszą jakość zjazdów do doliny.

Pełna i zróżnicowana oferta aktywności zimowych

Dolina Stubai to nie tylko prawdziwy raj dla miłośników nart i snowboardu – pokryte śniegiem lasy i góry doliny zapewniają idealne warunki dla wielu różnych aktywności także poza stokami. Niezależnie od tego, którą z wielu dostępnych opcji wybiorą goście, w dolinie bez problemu dostaną się z punktu A do punktu B, ponieważ skibusy są bezpłatne nie tylko dla posiadaczy karnetów narciarskich, lecz także dla każdego pasażera mającego ze sobą sprzęt do uprawiania sportów zimowych. Z wielu autobusów regionalnych, które łączą różne miejscowości w dolinie, można korzystać bezpłatnie po okazaniu karty gościa Stubai.

Miłośnicy narciarstwa biegowego znajdą tu doskonałe warunki na każdej wysokości dzięki sieci tras biegowych o długości ponad 40 kilometrów z gwarancją śniegu. Oznacza to, że możesz robić spokojne okrążenia na licznych trasach w całej dolinie lub na dużych wysokościach. Wysoko położonym trasom biegowym lodowca doliny Stubai i ośrodka Schlick 2000 towarzyszą zapierające dech w piersiach widoki. Kolejną atrakcją dla wszystkich narciarzy biegowych jest oświetlona nocna trasa biegowa w dolinie Stubai, której fantastyczny krajobraz sprawia, że wieczorne bieganie na nartach staje się wyjątkowym przeżyciem.

Odkrywanie ośnieżonych gór doliny na sankach to kolejna opcja dla każdego, kto lubi aktywny wypoczynek. Tutaj goście w każdym wieku mogą skorzystać z największego toru saneczkowego w Tyrolu, który udostępnia zróżnicowaną ofertę zjazdów. Sportowcy mogą liczyć na dziesięć zjazdów o różnym stopniu trudności. Najdłuższy tor saneczkowy w dolinie Stubai ma ponad sześć kilometrów i prowadzi z Elfer do centrum Neustift. Co więcej, dzięki kilku oświetlonym torom ekscytująca jazda na sankach jest możliwa także w nocy.

Kto woli zwiedzać pieszo, może to zrobić na jednym z oczyszczonych i oznakowanych zimowych szlaków turystycznych o długości 80 kilometrów w Neustift, Fulpmes, Mieders, Telfes i Schönberg, a przy tym cieszyć się dziewiczym i idyllicznym krajobrazem. Są też dostępne liczne trasy, które można pokonać na rakietach śnieżnych w towarzystwie lokalnego przewodnika. Dostarczą one niesamowitych wrażeń w autentycznym zimowym krajobrazie.

Beztroski pakiet dla całej rodziny

Dolina Stubai słynie z tego, że jest przyjazna dla rodzin, jak również z możliwości, jakie oferuje przede wszystkim najmłodszym. Oferta BIG Family sprawi, że zimowy urlop będzie w pełni udany dla całej rodziny. W szkółkach narciarskich BIG Family dzieci korzystają z fachowej wiedzy i wysokich umiejętności instruktorów narciarskich, dzięki czemu mogą uczyć się jeździć na nartach w przyjemny sposób. Do tego dochodzą liczne inne korzyści związane z miejscami noclegowymi BIG Family Premium Homes, restauracjami BIG Family i zimową kartą zniżkową BIG Family, które pomogą całej rodzinie spędzić niezapomniany urlop. Wskazówka dla rodzin: w trzech z czterech ośrodków narciarskich Stubai dzieci poniżej 10 lat podróżują za darmo w towarzystwie płacącego rodzica.

Wyjątkowe połączenie: karnet SKI plus CITY

Oprócz bogatej oferty zimowej doliny Stubai karnet SKI plus CITY Pass Stubai Innsbruck również gwarantuje udany wypoczynek. Umożliwia on w pełni elastyczną organizację pobytu i dostosowanie go do własnych potrzeb. Karnet pozwala nie tylko na wyjazd do jednego z 13 ośrodków narciarskich, lecz także obejmuje 22 oferty lifestylowe, kulturalne i krajoznawcze w stolicy Tyrolu, Innsbrucku, oraz wiele innych korzyści.


Polskojęzyczna, oficjalna witryna Doliny Stubai.