Kładziemy nacisk na to, żeby nasze studia podyplomowe były odpowiedzią na realne potrzeby zgłaszane przez otoczenie biznesowe, dlatego bardzo cieszymy się z dużego zainteresowania studiami podyplomowymi Zarządzanie cyberbezpieczeństwem – mówi Sylwia Hałas-Dej, Dyrektor Centrum Doradztwa i Kształcenia Menedżerów.
Kierunek powstał z inicjatywy ALK we współpracy z wiodącymi firmami technologicznymi: Huawei (Partner główny) oraz Commvault (Partner wspierający). Partnerami programu są również Veracomp, Fundacja AI LAW TECH oraz Polskie Towarzystwo Informatyczne. Ścisła współpraca silnego ośrodka naukowego i dydaktycznego z biznesem, jeszcze na etapie tworzenia programu studiów, pozwoliła na stworzenie programu, który umożliwi słuchaczom zdobycie praktycznej wiedzy z zakresu prawa, technologii i biznesu. W programie studiów są też liczne warsztaty pokazujące procedury radzenia sobie z realnymi zagrożeniami występującymi na rynku. Zajęcia dydaktyczne prowadzone są przez wybitnych przedstawicieli świata nauki, czołowych polskich prawników zajmujących się prawem nowych technologii i ochroną danych oraz praktyków biznesu, na co dzień związanych z branżą IT.
Uczestnicy studiów mają możliwość:
Zajęcia prowadzone w języku polskim i trwają dwa semestry. Uczestnicy Zarządzania cyberbezpieczeństwem to w większości osoby z wykształceniem technicznym lub prawniczym, związane na co dzień z biznesem. Są oni zmotywowani do zdobycia konkretnej wiedzy i umiejętności, które chcą następnie wykorzystać w praktyce.
Bardzo się cieszymy, że kierunek studiów Cyberbezpieczeństwo zyskał tak dużą popularność i możemy wystartować z trzecią edycją. Praktyczna wiedza z zakresu prawa i technologii, w tym rozwiązań backupowych, jest tym, co umożliwia tworzenie bezpiecznego środowiska biznesowego. Zapotrzebowanie na taką wiedzę rośnie wraz ze wzrostem świadomości niebezpieczeństw występujących na rynku – mówi Przemysław Mazurkiewicz, EMEA CEE Sales Engineering Director w firmie Commvault, jeden z wykładowców na kierunku Cyberbezpieczeństwo.