Air So Pure
Regulamin konkursu „Wygraj rośliny od Air So Pure!”
29 sierpnia 2019
Flower Expo Poland 2019, showroom #UrbanJungle
Air So Pure: roślinne showroomy na Flower Expo Polska 2019
3 września 2019

Wyjątkowa instalacja florystyczna znów zainauguruje wystawę na Zamku Królewskim

Avalanche+®

Logotyp marki Avalanche+®

Już od 10 września 2019 będzie można oglądać ekspozycję okolicznościową na Zamku Królewskim w Warszawie, zatytułowaną Poczet królów Polski. Wizerunki władców na medalach i monetach. To już trzecia wystawa czasowa w ramach jubileuszowego Roku Wazowskiego 2019 (w tym roku mija bowiem 400 lat od ukończenia podjętej na zlecenie Zygmunta III Wazy przebudowy Zamku, której zawdzięczamy jego obecną koncepcję architektoniczną).

Ekspozycja zaprezentuje wizerunki polskich władców pojawiające się na numizmatach i medalach od początków państwa polskiego. Chlubą bezcennej kolekcji jest czterdziestodukatówka z wizerunkiem Zygmunta III Wazy – ikona polskiej numizmatyki autorstwa znanego gdańskiego medaliera, Samuela Ammona.

Wielkoformatowa podobizna tej właśnie monety stanie się bazą niezwykłego dzieła florystycznego, które uświetni inaugurację wystawy. Instalacja zostanie dopełniona królewskimi kwiatami – różami Avalanche+®. To szczególny, ekskluzywny gatunek róż, goszczących regularnie na wydarzeniach takich jak królewskie śluby czy papieskie błogosławieństwa. Twórcą spektakularnej aranżacji jest Piotr Marzec, mistrz florystyki.

Sponsorem kwiatów i zielonych dodatków, które posłużą do stworzenia instalacji, są: marka luksusowych róż Avalanche+® oraz Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy S.A. w Broniszach. Za organizację i komunikację florystycznej inauguracji wystawy odpowiada agencja public relations SIGMA International (Poland), a jej patronem medialnym został magazyn High Living.

Otwarcie poprzedniej wystawy w ramach Roku Wazowskiego, Rządzić i olśniewać. Klejnoty i jubilerstwo w dawnej Polsce w XVI-XVII w., również uświetniło inspirowane przedmiotem ekspozycji florystyczne wydarzenie: pokaz artystycznej biżuterii wykonanej z żywych kwiatów.

Zobacz/pobierz informację prasową (.pdf)