Krajowa Ankieta Florysty
Mamy wyniki Krajowej Ankiety Florysty
2 czerwca 2020
Wiszące ogrody księżnej Izabeli Avalanche+
Polskie Ateny ponownie w kwiatach. Muzeum Czartoryskich w Puławach z plenerową wystawą florystyczną
13 lipca 2020
Show all

Wiszące ogrody księżnej Izabeli w polskich Atenach

Wiszące ogrody księżnej Izabeli Avalanche+

Rycina z książki pt. „Myśli różne o sposobie zakładania ogrodów” autorstwa Izabeli Czartoryskiej

Wiszące ogrody księżnej Izabeli to inspirowana historią wystawa florystyczna, która niebawem zagości w ogrodzie Muzeum Czartoryskich w Puławach.

Tytuł wydarzenia to nawiązanie do ogrodniczych tradycji zapoczątkowanych przez Izabelę Czartoryską, która w końcu XVIII w. przebudowała 30 ha park otaczający pałac w Puławach. Z powodu wspaniałej architektury całego kompleksu, z początkiem XIX stulecia okolicę zaczęto nazywać polskimi Atenami. Po przegranym powstaniu listopadowym majątek został jednak skonfiskowany, a park puławski utracił dawną świetność. Dopiero dziś, jako część Muzeum Czartoryskich, powoli powraca do romantycznej formy nadanej mu przez Izabelę. Atmosferę tę ma odtworzyć m.in. zbliżająca się wystawa wielkoformatowych instalacji florystycznych – nie tylko wiszących, ale i pływających. Główną rolę zagra romantyczna, arystokratyczna róża Avalanche+®, regularnie goszcząca na ślubach koronowanych głów. Wydarzenie będzie można zwiedzać od 19 lipca 2020.


Wśród sponsorów wydarzenia znaleźli się: agencja PR specjalizująca się m.in. w promocji kwiatów i roślin Sigma International (Poland), marka luksusowych róż Avalanche+®, marka chryzantem Pina Colada.

Wśród patronów medialnych znalazł się luksusowy magazyn High Living.