Rok Szymborskiej: wyjątkowe róże na 100. rocznicę urodzin noblistki
22 czerwca 2023
4∞Form: Rewolucyjna innowacja dla przemysłu farmaceutycznego prowadząca do zrównoważonych wyborów
26 czerwca 2024
Show all

Sezon nadaje ton. Hanneke Frankema z zimowymi arażacjami

Z myślą o zimie 2023 niderlandzka mistrzyni florystyki Hanneke Frankema stworzyła kolekcję sześciu modnych aranżacji kwiatowych, nawiązujących do zwyczajów i okazji znamiennych dla tej pory roku, a więc na Boże Narodzenie i Nowy Rok. Zamysłem Hanneke było, by kwiaty towarzyszyły ludziom w każdej z tych sytuacji. Jej aranżacje z Cymbidium w roli głównej to prawdziwe dzieła sztuki, podnoszące rangę każdego wydarzenia.

Aranżacja nr 1

Cymbidium Hanneke Frankema florystyka

Pierwsza aranżacja została wykonana z myślą o wyeksponowaniu na drzwiach lub ścianie. Przywodzące na myśl płomienie, a umieszczone we fiolkach żółte kwiaty Cymbidium, bromelie i ozdobne owocki wkomponowano w metalowe obręcze. Taka aranżacja wprowadzi do każdego wnętrza świąteczny nastrój.

Aranżacja nr 2

Cymbidium Hanneke Frankema florystyka

Te aranżacje Hanneke zaprojektowała w taki sposób, by mogły służyć podczas Bożego Narodzenia za stylizowane choinki. Gęsto obsypane kolorowymi kwiatami łodygi Cymbidium zostały połączone z gloriozą, bromelią, liśćmi alokazji oraz jeżówką.

Aranżacja nr 3

Cymbidium Hanneke Frankema florystyka

W tej odsłonie gałęziom z kolorowymi kwiatami Cymbidium Hanneke nadała kształt wachlarza. Świątecznego sznytu aranżacji dodają drobne szyszki i złote bombki. Kształt wachlarza powtarzają srebrne listki miłorzębu. Tę uroczą bożonarodzeniową aranżację można wyeksponować na parapecie okna, komodzie lub na gzymsie kominka.

Aranżacja nr 4

Cymbidium Hanneke Frankema florystyka

Święta Bożego Narodzenia to wspaniała okazja do spotkań przy stole. Kolacja wigilijna wymaga nie tylko wyśmienitych potraw, ale również wyszukanej oprawy, najlepiej kwiatowej. Hanneke proponuje tę oto aranżację, w której kolorowe kwiaty Cymbidium połączyła z owockami śnieguliczki. Całość została wyeksponowana na złotej, bogato rzeźbionej podstawie.

Aranżacja nr 5

Cymbidium Hanneke Frankema florystyka

Kolejna propozycja aranżacji, także pomyślana przez Hanneke jako dekoracja świątecznego stołu, choć oczywiście równie dobrze może ozdobić inny mebel, choćby stolik kawowy. Bogactwo kolorów i obfitość kwiatów Cymbidium, w połączeniu z kraspedią i gloriozą, podkreśla srebrny, „oszroniony” wazon.

Aranżacja nr 6

Cymbidium Hanneke Frankema florystyka

Prosta, a przy tym niebywale efektowna kompozycja złożona z wielu pojedynczych łodyg Cymbidium umieszczonych w szklanych fiolkach i na metalowych postumentach, ozdobionych motywem srebrnych liśćmi miłorzębu. Jest to bardzo nowoczesna forma, przywodząca na myśl stylizowane choinki. Taki sposób prezentacji kwiatów sprawia, że ich piękno widać w pełnej krasie.


Aby dowiedzieć się więcej o różnorodnych sposobach pracy z Cymbidium, a także zyskać bezpłatne narzędzia promocyjne oraz porady, odwiedź stronę cymbidium.info.

Cymbidium.info to inicjatywa zrzeszająca producentów Cymbidium. Wspólnie pracują oni nad promocją tych kwiatów, by móc stale inspirować. Dostarczają informacji na temat wszechstronności i zastosowań Cymbidium. Chcesz podzielić się swoją fascynacją Cymbidium? Udostępnij swoje aranżacje z hashtagiem #cymbidiumlover.