Commvault zdobywa tytuł technologicznego partnera HPE roku 2019 w zakresie rozwiązań pamięci masowej
18 czerwca 2019
Królewska Wystawa Róż
SIGMA International (Poland): promocja róż Avalanche+® w polskich zamkach i pałacach
6 sierpnia 2019

Pełen uroku ślub w plenerze

Pełen uroku ślub w plenerze

Pełen uroku ślub w plenerze

Ślub na łonie natury to marzenie wielu par. Rzecz jasna, w polskim klimacie wybieramy raczej miesiące letnie, gdy słońce i przyroda w rozkwicie stanowią malownicze tło dla ceremonii. Mamy dla Was garść inspiracji na taką właśnie uroczystość. Zobaczcie efekty stylizowanej sesji, której słowa-klucze to: sielskość, swoboda i… chryzantemy.

chryzantemy ślub

Pełen uroku ślub w plenerze

A są to kwiaty uniwersalne, od niedawna śmiało pojawiające się w aranżacjach na najróżniejsze okazje. Na potrzeby sesji wybrano te w świeżych odcieniach bieli i zieleni z kroplą pastelowego różu. Zaskakujące różnorodnością kształtów i dopełnione chłodną zielenią liści (m.in. eukaliptusa, drzewa oliwnego i pistacji) stworzyły bezpretensjonalne kompozycje. Użyte kwiaty zdają się być przed chwilą ścięte w pobliskim, wiejskim ogrodzie. Całość idealnie wpisuje się w otaczającą przyrodę.

Równie naturalnie prezentuje się urokliwy bukiet ślubny, ułożony z chryzantem i zielonych gałązek. Nie ma tu sztywnej kryzy czy dodatków florystycznych ze sztucznych materiałów. Dzięki luźnej, łąkowej kompozycji nieco w stylu boho, aranżacja harmonizuje zarówno z otoczeniem, jak i zwiewną, prostą suknią panny młodej. Intrygującym dodatkiem są liście starca, które wprowadzają do bukietu nuty szarości.

Popielata szarość pojawia się również w stylowych, eleganckich zaproszeniach i pozostałej papeterii ślubnej. Widniejący na wszystkich materiałach romantyczny motyw dwóch gałązek nawiązuje do kwiatowej oprawy ceremonii. Wartym odtworzenia pomysłem jest wyeksponowanie winietek z rozkładami stołów na… pomalowanym na biało, starym, rowerowym kole. Inne rustykalne dekoracje, takie jak drewniane skrzynie, także pokryto farbą w tym kolorze.

Równie sielsko i naturalnie prezentują się lniane obrusy, na których tle wyraźnie odcina się zieleń liści i barwy kwiatów. Plakietki z numerami stołów, ponownie ozdobione wzorem przeplatających się gałązek, wyeksponowano w ramkach. Kącik z zabawnymi słodkościami (na przykład ciastkami w kształcie lodów na patyku) jest bardzo dekoracyjny i wygląda niezwykle apetycznie.

Idylliczną scenerię dopełnia znajdująca się w pobliżu miejsca ceremonii stadnina koni. To szczególna atrakcja dla gości ślubu i niezwykły motyw zdjęć. Florystka postanowiła więc przyozdobić drobnymi chryzantemami również grzywę konia! Pamiętajmy, że organizując wydarzenie w tak sielskim miejscu, można poprosić gości o przybycie w mniej zobowiązującym stroju. Paniom zasugerujmy niższe obuwie, bądź… rozdajmy ochronne nakładki na obcasy.

Dawid Krążyński

Zobacz/pobierz informację prasową (.pdf)

Zobacz więcej zdjęć w serwisie Zakochaniwkwiatach.pl

W przygotowaniu sesji udział wzięli:

ZDJĘCIA: Piotr Czechowski

PLENER: Stajnia PRADO

CHRYZANTEMY:  JustChrys.com

ARANŻACJE FLORYSTYCZNE: Anna Rosochacz

SUKNIA ŚLUBNA: Karolina Twardowska Atelier

PAPETERIA ŚLUBNA: Karteria

PR, KOMUNIKACJA: SIGMA International (Poland)

CERAMIKA: M2K Pracownia ceramiczna

TORT, SŁODKOŚCI: Słodko – Pracownia Tortów Karolina Kuzioła-Sierosławska

Fryzura, Makijaż