Otwarta Ząbkowska
2 lipca 2017
Polski akcent na Flower Expo Polska
10 października 2017

Oaza zieleni

Oaza Zieleni oraz warsztaty florystyczne i ogrodnicze

W wakacyjny weekend 1-2 lipca 2017 r. odbyła się inauguracja trzeciej, letniej odsłony festiwalu OTWARTA ZĄBKOWSKA. Z tej okazji, na całe lato, Ambasada Królestwa Niderlandów oraz Agencja Promocji Zieleni wypełniły roślinami Ogród Ząbkowska, tworząc tam oazę zieleni. Agencja SIGMA odpowiadała za organizację zakątka.

To była kolejna odsłona tego społeczno-kulturalnego wydarzenia w Warszawie. Poprzednie edycje i liczne rozmowy z mieszkańcami wykazały, że brakuje w tej okolicy miejsc zieleni, w których można odpocząć. Ambasada Królestwa Niderlandów, we współpracy z Sigmą, postanowiła wyjść naprzeciw potrzebom i w Ogrodzie Ząbkowska, miejscu kameralnych koncertów oraz różnych wydarzeń artystyczno-kulturalnych, zorganizowała oazę zieleni.

Do ogrodu można było wejść, słuchając przy okazji festiwalowych koncertów. W sierpniowe weekendy, dla zainteresowanych roślinami i kwiatami, odbyły się też warsztaty florystyczne i ogrodnicze. 5 i 20 sierpnia można było spróbować swoich sił, tworząc kompozycje kwiatowe („Kompozycje z kwiatów ciętych i roślin doniczkowych”), a 6 i 19 sierpnia podczas „Ogrody kieszonkowe dla każdego” uczestnicy dowiedzieli się o sadzeniu roślin zewnętrznych.

Oaza Zieleni była dostępna przez całe lato.