Metallic Commvault
Metallic: szybsze zarządzanie danymi jako usługa dzięki nowym partnerom MSP i portalowi MSP
27 października 2021
Jerzy Szaflik e-jaskra Kongres Zdrowie Polaków 2021
Prof. Jerzy Szaflik z prezentacją e-jaskry na Kongresie Zdrowie Polaków 2021 (video)
6 listopada 2021
Show all

Metallic wprowadza na rynek rozwiązanie Security IQ, które zapewnia proaktywną ochronę przed cyberatakami i wykrywa zagrożenia danych w chmurze

Metallic Commvault

Metallic

Nowe rozwiązanie do zarządzania danymi oferowane jako usługa (Data Management-as-a-Service ― DMaaS) udostępnia zaawansowane funkcje i informacje dotyczące bezpieczeństwa we wszystkich usługach przetwarzania danych firmy Metallic

Firma Commvault, będąca uznanym liderem globalnego rynku inteligentnych usług przetwarzania danych dla przedsiębiorstw w środowiskach lokalnych, chmurowych i SaaS, poinformowała o udostępnieniu rozwiązania Metallic Security IQ. Ten ujednolicony panel jest wbudowany jako dodatkowa funkcjonalność we wszystkie rozwiązania oferowane przez Commvault w obszarze Metallic. Zapewnia klientom szybki dostęp do wartościowych informacji o zagrożeniach dla danych oraz o bezpieczeństwie kopii zapasowych w środowiskach chmurowych Metallic.

Administratorzy systemów informatycznych odpowiedzialni za ochronę danych muszą stawić czoła cyberprzestępczości, w tym atakom ransomware oraz nowym i coraz bardziej zaawansowanym zagrożeniom. Trudno jest im więc spełnić wewnętrzne wymagania firmy dotyczące bezpieczeństwa. W sytuacji, gdy cyberprzestępcy cały czas tworzą nowe formy ataków, żadne narzędzie nie gwarantuje ochrony. Teraz jednak pojawił się dodatkowy panel kontrolny Security IQ. Wraz z nim użytkownicy rozwiązań Metallic otrzymują intuicyjne narzędzia i zaawansowane informacje analityczne, które pozwalają wzmocnić mechanizmy tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych, obejmujące obciążenia (aplikacje/systemy) przetwarzane w aplikacjach chmurowych, produktach typu SaaS, punktach końcowych i chmurach hybrydowych. Security IQ umożliwia administratorom wykonywanie wielu zadań z jednej, centralnej lokalizacji. Mogą oni wykrywać czynniki ryzyka i słabe punkty zabezpieczeń w czasie rzeczywistym, a także ograniczać obszar narażony na ataki dzięki zastosowaniu zabezpieczeń na dużą skalę, opartych na zasadzie „zero zaufania”. Mogą również podejmować dobrze umotywowane decyzje dotyczące odzyskiwania danych.

Przedsiębiorstwa wymagają od swoich działów informatycznych nie tylko nadzoru nad danymi, ich ochrony i zarządzania nimi, lecz również dostarczania informacji o bezpieczeństwie danych, które pomogą firmie w utrzymaniu ogólnego bezpieczeństwa oraz gotowości do odzyskiwania danych. W związku z tym zespoły operacyjne IT są proszone o dostarczanie informacji zespołom bezpieczeństwa w trybie pilnym ― powiedział Manoj Nair, dyrektor generalny firmy Metallic. Wiele przedsiębiorstw, które padły ofiarą ataków ransomware, nie było na to przygotowane. My oferujemy użytkownikom naszych rozwiązań wielowarstwowy model ochrony przed atakami ransomware oraz bezpieczną separację danych od środowisk klienta (ang. air gap). Pomoże im to w szybkim wykrywaniu zagrożeń i przywracaniu sprawności systemów, a tym samym ― w ograniczeniu do minimum ryzyka utraty danych.

Nie chodzi tylko o ataki ransomware, cyberprzestępczość rośnie w szybkim tempie na całym świecie. Nic dziwnego, że bezpieczeństwo danych zajmuje ważne miejsce na liście priorytetów przedsiębiorstw i instytucji rządowych. Panel kontrolny Security IQ wraz z oferowanym przez Metallic modelem bezpieczeństwa klasy korporacyjnej opartym na zasadzie „zero zaufania” zapewnia zarówno dużym przedsiębiorstwom, jak i małym firmom zaawansowane narzędzia do ochrony danych, wykrywania zagrożeń i przywracania normalnej pracy systemu po ataku. W ten sposób pomaga zmniejszyć ryzyko i zapewnić ciągłość działania na wszystkich obszarach przetwarzania danych.

Wiemy, że w obliczu rosnącego zagrożenia cybernetycznego tworzenie kopii zapasowych i odzyskiwanie danych jest często ostatnią linią obrony przedsiębiorstwa i krytycznym elementem każdej strategii bezpieczeństwa. Dlatego we współpracy z firmą Commvault udostępniamy kompleksowy zestaw chmurowych usług zarządzanych w zakresie wykrywania zagrożeń i reagowania na nie, w formie rozwiązania Data Preserve powered by Metallic ― powiedział Héctor Guillermo Martínez, prezes firmy GM Sectec. Wprowadzenie na rynek panelu kontrolnego Security IQ wraz z rozwiązaniem Data Preserve powered by Metallic umożliwia nam dalsze rozszerzenie oferty światowej klasy usług zarządzanych w zakresie bezpieczeństwa. Pomoże naszym klientom wzmocnić bezpieczeństwo danych, skuteczniej wykrywać czynniki ryzyka i szybciej reagować na zagrożenia.

Zapraszamy na bloga, gdzie można znaleźć wszystko, co należy wiedzieć o rozwiązaniu Metallic Security IQ Dashboard, oraz szczegółowy opis kompleksowych funkcji technicznych.