Commvault Connections21
Zbliża się Commvault Connections21. Dla światowego sektora zarządzania danymi to wydarzenie roku
18 października 2021
Metallic Commvault
Metallic wprowadza na rynek rozwiązanie Security IQ, które zapewnia proaktywną ochronę przed cyberatakami i wykrywa zagrożenia danych w chmurze
2 listopada 2021
Show all

Metallic: szybsze zarządzanie danymi jako usługa dzięki nowym partnerom MSP i portalowi MSP

Metallic Commvault

Metallic

Portfolio usług DMaaS firmy Metallic pomaga dostawcom MSP w dostarczaniu rozwiązań opartych na chmurze, które stanowią odpowiedź na najtrudniejsze wyzwania związane z danymi klientów.

Warszawa, 26 października 2021 r. – firma Commvault, światowy lider w dziedzinie inteligentnych usług związanych z danymi w środowiskach lokalnych, chmurowych i SaaS, poinformowała o dołączeniu trzech nowych partnerów ds. usług zarządzanych (ang. Managed Service Provider – MSP) do ekosystemu Metallic MSP. Ta zmiana nie tylko zwiększa liczbę dostawców MSP, którzy oferują rozwiązania Metallic Data Management-as-a-Service (DMaaS), ale również ich zasięg. Zapewni to dostęp do najlepszych w branży rozwiązań do ochrony danych szerszemu gronu organizacji w większej liczbie regionów geograficznych. Nowi partnerzy, firmy Veristor, GM Sectec i Data Management Professionals South Africa (DMP SA), dołączyli do już istniejącego globalnego partnera MSP, firmy SoftwareONE, aby oferować rozwiązania Metallic klientom za pośrednictwem nowego, łatwego w obsłudze portalu partnerskiego Metallic MSP.

Zapotrzebowanie na usługi zarządzane w chmurze stale rośnie, a wielu dostawców MSP przekształca swoje oferty w model SaaS. Silne zaangażowanie firmy Commvault w działalność MSP, jak również zawarte niedawno partnerstwo z SoftwareONE na potrzeby projektowania obszaru MSP, sprawiają, że zmiana ta pozwoli firmom jeszcze lepiej koncentrować się na wspieraniu klientów w cyfrowej transformacji. Platforma Metallic for MSPs pozwala klientom rozwiązywać problemy związane z ograniczeniami zasobów i upraszczać zarządzanie danymi niezależnie od miejsca ich przechowywania: od obciążeń (systemów, aplikacji) w hybrydowych centrach przetwarzania danych w chmurze, takich jak SAP HANA i Oracle, przez aplikacje SaaS, takie jak Microsoft 365 czy Dynamics 365, aż po punkty końcowe. Wraz z wprowadzeniem Metallic for MSPs Commvault zapewnia dostawcom MSP wyjątkową możliwość dysponowania jednym rozwiązaniem, które obejmuje najszerszy zestaw obciążeń, aby sprostać najtrudniejszym wyzwaniom związanym z danymi ich klientów. A wszystko to przy jednoczesnym obniżeniu kosztów ogólnych infrastruktury i zarządzania oraz zapewnieniu krótszego czasu osiągania wartości dzięki przyspieszeniu świadczenia usług.

Oferta SaaS firmy Metallic, wraz z Metallic MSP Portal i Metallic Hub, pozwala dostawcom MSP oferować złoty standard usług DMaaS. Firma Metallic oferuje swoim partnerom dostępną globalnie, skalowalną, zawsze aktualną, bezpieczną i monitorowaną platformę, dzięki której partnerzy mogą skupić się na tym, co najważniejsze – potrzebach swoich klientów związanych z danymi. Metallic, w oparciu o czołową technologię firmy Commvault, oferuje ochronę danych do szerokiego zakresu obciążeń, co pomaga klientom uniknąć utraty danych i przestojów, zabezpieczyć się przed cyberzagrożeniami oraz sprostać rosnącym wymogom w zakresie zgodności i zarządzania danymi – wraz z łatwym świadczeniem usług SaaS i ich szybkim wprowadzaniem.

Dostarczamy naszym klientom sprawdzone procesy doradcze, w pełni zarządzane usługi oraz najlepszą w swojej klasie infrastrukturę i rozwiązania, które zapewniają najlepszą ochronę danych – niezależnie od tego, gdzie dane te się znajdują – mówi Matt Bynum, dyrektor ds. usług technologicznych w firmie Veristor Systems, Inc. Dzięki Commvault stało się to możliwe za sprawą nowych platform MSP Portal i Metallic Hub. Nieograniczona skalowalność na wyciągnięcie ręki, a co za tym idzie – płynne zarządzanie danymi naszych klientów przy zmniejszonych kosztach ogólnych i czołowej w branży ochronie, pozwala firmie Veristor wchodzić na rynki szybciej i z większym sukcesem niż kiedykolwiek wcześniej.

Głównym priorytetem dla naszych klientów jest zapewnienie bezpieczeństwa ich danych dzięki rozwiązaniom do ochrony, które będą bezpieczne, zgodne z przepisami i efektywne kosztowo – mówi Iniel Dreyer, dyrektor zarządzający firmy Data Management Professionals South Africa. Dzięki ochronie danych jako usłudze firmy Metallic przewyższamy oczekiwania naszych klientów w zakresie tego, jak wygląda zarządzanie danymi, i zapewniamy im skalowalną ofertę, która chroni ich dane – niezależnie od tego, gdzie się znajdują. Łatwy w obsłudze portal i stałe wsparcie firmy Metallic to także odpowiedź na nasze potrzeby biznesowe, tj. chęć zwiększenia zasięgu, skrócenia czasu uzyskiwania wartości i zajęcia pozycji lidera w branży. 

Widzimy, że nasi klienci przechodzą z rozwiązań lokalnych na hybrydowe i oparte o środowiska multicloud. Jest więc dla nich kluczowe, by ich dane były bezpieczne i by można było odzyskać je w razie ataku ransomware czy innych zagrożeń. Nowe rozwiązania muszą także adresować źródła takich zagrożeń i potrzebę uproszczenia systemów zarządzania danymi, bez względu na ich lokalizację. SoftwareONE i Metallic wspólnie pomagają klientom mitygować ryzyka, oferując wiodące w branży: ochronę danych, bezpieczeństwo danych, a także backup i odzyskiwanie danych oparte o chmurę – mówi Bernd Schlotter, President of Services w SoftwareOne. Wspólnie oferujemy elastyczne, skalowane, łatwe w obsłudze rozwiązanie dla MSP. Połączenie rozwiązania Metallic Data Management-as-a-Service (DMaaS) i naszej specjalistycznej wiedzy spotkało się z dużym zainteresowaniem ze strony klientów. Jesteśmy podekscytowani kontynuując naszą pracę z Metallic.

Więcej informacji o portfolio rozwiązań firmy Metallic dla dostawców MSP można znaleźć na stronie https://www.metallic.io/msp-partner.


O firmie Commvault

Commvault jest uznanym liderem w dziedzinie rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych i odtwarzania danych. Konwergentne rozwiązania Commvault do zarządzania danymi gruntownie zmieniają znaczenie kopii zapasowych w myślących przyszłościowo przedsiębiorstwach i udostępniają im narzędzia, które pozwalają chronić, kontrolować i wykorzystywać ich najbardziej newralgiczne zasoby, czyli dane. Oprogramowanie, rozwiązania i usługi Commvault są sprzedawane bezpośrednio przez firmę oraz za pośrednictwem globalnej sieci zaufanych partnerów. Commvault zatrudnia ponad 2 500 wysoko wykwalifikowanych pracowników na całym świecie. Firma jest notowana na giełdzie NASDAQ pod symbolem CVLT, a jej siedziba mieści się w Tinton Falls w stanie New Jersey. Więcej informacji na temat firmy Commvault można znaleźć tutaj.