Prof. Jerzy Szaflik
Prof. Szaflik: korygujemy wady wzroku używając metody nagrodzonej Noblem
11 grudnia 2018
Królewska Wystawa Róż
Tłumy zwiedzających na Królewskiej Wystawie Róż w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego
14 maja 2019

Męski Styl, Męska Sprawa

Męski Styl, Męska Sprawa. Fot. Jarosław Kiedrowski

…czyli chryzantemy ozdobą garnituru.

Podczas targów SPECIAL DAYS – florystyka i dekoracje 2019 odbył się awangardowy pokaz florystyczny. Piotr Marzec, mistrz florystyki, zaprezentował kwiatowe dekoracje… męskich marynarek. Podstawą aranżacji były uniwersalne, modne chryzantemy.

Pokaz zatytułowany „Męski Styl, Męska Sprawa” to zresztą kolejny dowód, że kwiaty te odnajdują się w bardzo różnorodnych wyzwaniach florystycznych. Tym razem był to niespecjalnie dotąd zagospodarowany obszar kwiatowych dekoracji w modzie męskiej.

Pokaz wywołał wiele emocji i właśnie o to nam chodziło! – mówi Piotr Marzec. To projekty nieszablonowe, wytyczamy nową ścieżkę. Prace te mogą stanowić ciekawą inspirację dla witryny sklepu z ubiorami męskimi, a nawet kostiumu teatralnego.

W tworzeniu nowatorskich kompozycji współuczestniczyło aż 50 uczniów z Policealnej Szkoły Pracowników Służb Społecznych w Lublinie, gdzie Piotr Marzec prowadzi zajęcia na cieszącym się popularnością kierunku Florystyka. Było to dla nich cenne doświadczenie.

To artystyczne, kunsztowne, pracochłonne aranżacje, w których chryzantemy łączą się z materiałami takimi jak papier, włóczka, czy bambus – dodaje Marzec.

Chryzantemy podarowała holenderska inicjatywa producentów chryzantem JustChrys.com.

Zobacz/pobierz informację prasową (.pdf)