Metallic Commvault
Metallic wprowadza na rynek rozwiązanie Security IQ, które zapewnia proaktywną ochronę przed cyberatakami i wykrywa zagrożenia danych w chmurze
2 listopada 2021
Karnet SKI plus CITY Pass Stubai Innsbruck
SKI plus CITY Pass Stubai Innsbruck. Atrakcje w górach i mieście z jednym karnetem
15 listopada 2021
Show all

Prof. Jerzy Szaflik z prezentacją e-jaskry na Kongresie Zdrowie Polaków 2021 (video)

Kongres Zdrowie Polaków 2021, prof. Jerzy Szaflik z prezentacją platformy e-jaskra (YouTube)

Szef CMO Laser przedstawił innowacyjną platformę e-jaskra w ramach plenarnej debaty „Sztuczna inteligencja w obecnej praktyce klinicznej”. Odbyła się ona 25 października 2021, pierwszego dnia trzeciej już edycji Kongresu Zdrowie Polaków.

Zaprezentowana e-jaskra to oparta o sztuczną inteligencję platforma badań przesiewowych w kierunku jaskry, która ma szansę zrewolucjonizować wykrywalność tej choroby w Polsce. Diagnostyka z użyciem platformy e-jaskra jest bowiem tańsza, prostsza i szybsza od indywidualnych badań okulistycznych w kierunku jaskry. Zarazem oferuje porównywalną wiarygodność. Co więcej, badania z wykorzystaniem e-jaskry mogą być wykonywane bez udziału personelu medycznego, a jedynie przez przeszkolone osoby. Dzięki tym zaletom, e-jaskra byłaby optymalną podstawą pierwszego ogólnopolskiego programu badań przesiewowych w kierunku jaskry. Powinien on zostać uruchomiony niezwłocznie – dziś w Polsce aż 70% przypadków choroby wykrywa się zbyt późno.

Platforma e-jaskra to efekt kilkuletnich prac interdyscyplinarnego zespołu naukowców (okuliści, fizycy, specjaliści technologii informatycznej) prowadzonych pod kierunkiem prof. Jerzego Szaflika.

Nagranie wystąpienia prof. Szaflika na Kongresie Zdrowie Polaków 2021 (krótka videoprezentacja platformy e-jaskra i komentarz) można obejrzeć powyżej (od 04:05:53).


Więcej informacji o platformie e-jaskra na stronie Centrum Jaskry w Warszawie: www.centrumjaskry.pl.

Więcej informacji o Kongresie Zdrowie Polaków: www.kongres-zdrowiepolakow.pl.