Opera Wrocławska
Instamodelki, opera, kwiaty i Walentynki
11 lutego 2020
Prof. Jerzy Szaflik
Prof. Szaflik: koronawirus może wniknąć do organizmu przez oczy. Personel medyczny powinien nosić okulary ochronne
16 marca 2020

I retro, i romantyczna. Róża na ślub w stylu vintage

Róża Avalanche+

Ceremonia ślubna w estetyce retro to sentymentalna, nadzwyczaj romantyczna podróż w przeszłość. Lubimy przecież myśleć, że dawniej kochało się prawdziwiej, pełniej i na zawsze. Niezastąpione w kreowaniu nawiązującej do minionych czasów atmosfery będą między innymi różane kompozycje florystyczne.

Róża to wszakże kwiat od wieków kojarzony z miłością oraz niekwestionowana królowa bukietów i dekoracji ślubnych. W stylistykę vintage wyjątkowo dobrze wpisze się odmiana Avalanche+®, szykowna i ekskluzywna, ale wciąż subtelna, o klasycznym kształcie i w delikatnych, niebanalnych barwach. W zaprezentowanych aranżacjach wykorzystano biały wariant, który uzupełniono trzema pastelowymi wariacjami. To Lovely, Pearl i Peach Avalanche+®, w finezyjnych, pudrowych odcieniach masy perłowej, kremu, brudnego różu, brzoskwini, czy moreli. Prace przybrane zostały bielonymi dodatkami w stylu retro: ruszczykiem, szarłatem zwisłym, drżączką większą, czy szparagiem pierzastym. Do staroświeckiej elegancji odwołują się też liście monstery pokryte farbą w kolorze starego złota.

Tradycyjne formy aranżacji doskonale odnalazły się w historycznej (konkretniej: neobarokowej) scenerii sesji zdjęciowej, czyli w Pałacu Zdunowo z 1905 roku. Do klimatu vintage pieczołowicie dopasowano również pozostałe detale wystroju, tworząc spójną całość. To między innymi stylowa, biało-złota papeteria ślubna (uwagę zwraca plan stołów zawieszony na mosiężnej bramce), oryginalna kryształowa zastawa i złote sztućce, czy nieco rustykalne obrusy i serwetki z lnu. Przywodzące na myśl lata 20. stylizacje panny młodej dopełniają konwencję inspirowaną przeszłością. Pamiętajmy jedynie, że odtwarzając taką koncepcję należy wykazać się dużą dozą wyczucia – nie chcemy, by uroczystość wyglądała staromodnie!

Dawid Krążyński


róże Avalanche+® / aranżacje florystyczne Anna Rosochacz / venue Pałac Zdunowo / wedding planner Blush Wedding Planner / zdjęcia Agata Hułas / modelka Aleksandra Kownacka / papeteria Karteria / dekoracje drobne cuda / suknie Anna Sarnowska / buty MY WISH Your Dream Shoes, Kasia Sowińska Wedding Shoes / biżuteria Pillow Design / makijaż Mariss Make Up / stylizacja włosów Upięcia z M. / słodkości Blended & Co. / patronat medialny Zakochaniwkwiatach.pl

Zobacz więcej zdjęć w serwisie Zakochaniwkwiatach.pl