Flower Expo Poland 2019, showroom #UrbanJungle
Air So Pure: roślinne showroomy na Flower Expo Polska 2019
3 września 2019
Herb Wazów
Herb Wazów z 1 500 róż Avalanche+® zainaugurował otwarcie wystawy w Zamku Królewskim
7 listopada 2019

Herb Wazów z 1 500 róż zainauguruje finałową wystawę Roku Wazowskiego

Herb Wazów

Herb Wazów. Nazwa dynastii pochodzi prawdopodobnie od godła vase (pol. snopek, wiązka rózg, faszyna) znajdującego się w herbie rodu.

Już od 6 listopada 2019 będzie można oglądać okolicznościową ekspozycję na Zamku Królewskim w Warszawie, zatytułowaną Świat polskich Wazów. Przestrzeń – ludzie – sztuka. To ostatnia, największa wystawa czasowa w ramach jubileuszowego Roku Wazowskiego 2019. W tym roku mija bowiem 400 lat od ukończenia podjętej na zlecenie Zygmunta III Wazy przebudowy Zamku, której zawdzięczamy jego obecną koncepcję architektoniczną.

Ekspozycja zaprezentuje niemal 300 obiektów wypożyczonych od 77 instytucji, wyrafinowaną scenografię, czy film z cyfrową rekonstrukcją Zamku z czasów panowania szwedzkiej dynastii w Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Epoka ta nazywana jest „srebrnym wiekiem”, czy też „epoką Snopka srebrnego, acz grubo pozłacanego”. To oczywiście nawiązanie do herbu Wazów, na którym przedstawiono złoty snop zboża.

Różana, wielkoformatowa interpretacja tego właśnie herbu uświetni inaugurację wystawy. Wyjątkowa instalacja florystyczna powstanie z półtora tysiąca prawdziwie królewskich kwiatów – róż Avalanche+®. To szczególny, ekskluzywny gatunek róż, goszczących regularnie na wydarzeniach takich jak śluby koronowanych głów czy papieskie błogosławieństwa. Spektakularną aranżację przygotuje Szkoła florystyczna Małgorzaty Niskiej, kuźnia florystycznych sław i talentów.

Prócz marki luksusowych róż Avalanche+®, sponsorem instalacji jest też OASIS® Floral Products, marka produktów dla florystów. Za organizację i komunikację florystycznej inauguracji wystawy odpowiada agencja public relations SIGMA International (Poland), a jej patronem medialnym został ekskluzywny magazyn High Living.

Otwarcie poprzednich wystaw w ramach Roku Wazowskiego, Rządzić i olśniewać. Klejnoty i jubilerstwo w dawnej Polsce w XVI-XVII w., oraz Poczet królów Polski. Wizerunki władców na medalach i monetach również uświetniło inspirowane przedmiotem ekspozycji florystyczne wydarzenie: pokaz artystycznej biżuterii wykonanej z żywych kwiatów oraz odtworzenie monety z wizerunkiem Zygmunta III Wazy.

Dawid Krążyński

Zobacz/pobierz informację prasową (.pdf)