Wczesne objawy jaskry kamufluje… mózg chorego?
23 lipca 2020
Commvault
Już w październiku rusza trzecia edycja studiów podyplomowych Zarządzanie cyberbezpieczeństwem w Akademii Leona Koźmińskiego
24 września 2021
Show all

GlauCat 2021 za nami. Nagrania z jaskrowo-zaćmowego sympozjum bezpłatne dla okulistów i rezydentów

GlauCat 2021

GlauCat 2021

Sukcesem frekwencyjnym – i to pomimo ścisłego reżimu sanitarnego – zakończyła się III Międzynarodowa Konferencja GlauCat. Organizowane przez Centrum Mikrochirurgii Oka Laser oraz Katedrę i Klinikę Okulistyki Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego wydarzenie to cenione forum wymiany doświadczeń i prezentacji innowacji okulistycznych, z naciskiem na metody leczenia jaskry (GLAUcoma) i zaćmy (CATaracta). Wkrótce wszystkim zainteresowanym lekarzom udostępnione zostaną nagrania z konferencji.

Trzecia już edycja konferencji odbyła się w dniach 27-28 sierpnia 2021 w Mikołajkach i przyciągnęła około 300 lekarzy okulistów z Polski i zagranicy. Wydarzenie zorganizowano z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa przeciwepidemicznego. Na jego program tradycyjnie złożyły się poświęcone tytułowym schorzeniom sesje naukowe, kursy szkoleniowe, warsztaty oraz wystawa medyczna. Specjalne moduły traktowały ponadto o chorobach siatkówki oraz rogówce i powierzchni oka; przygotowano też sesję interdyscyplinarną dedykowaną tematom leżącym na styku okulistyki i innych dziedzin medycyny. Wspólnym mianownikiem wszystkich modułów była koncentracja na konkretnych, ciekawych przypadkach z praktyki lekarskiej. Szczegółowy program naukowy konferencji wraz z nazwiskami prelegentów znajduje się pod tym linkiem.

Konferencje GlauCat odbywają się z intencją szerokiej dystrybucji wiedzy i rozwoju polskiej okulistyki. Dlatego też nagrania wszystkich wykładów tegorocznej edycji zostaną udostępnione nieodpłatnie nie tylko uczestnikom konferencji, ale i innym zainteresowanym lekarzom okulistom oraz członkom Rezydenckiego Programu Dydaktycznego (RPD). Uczestnicy RPD mailowo otrzymają szczegóły logowania do specjalnej platformy internetowej, a pozostałe osoby chcące uzyskać dostęp do nagrań powinny zarejestrować się na stronie www.rpd.edu.pl. Nagrania zostaną zamieszczone 10 września 2021 i będą dostępne przez 10 dni z możliwością wielokrotnego odtwarzania. Wirtualną edycję GlauCat 2021 przygotowali Organizator konferencji – Centrum Mikrochirurgii Oka Laser w Warszawie oraz autor RPD, Kwartalnik Medyczny „Okulistyka”. Przedsięwzięcie finansowo wsparła firma Alcon.


Więcej informacji o Międzynarodowej Konferencji Jaskrowo-Zaćmowej GlauCat 2021 znajduje się na stronie www.okolaser.edu.pl.

Organizatorem III Międzynarodowej Konferencji Jaskrowo-Zaćmowej GlauCat było Centrum Mikrochirurgii Oka „Laser” Klinika prof. Jerzego Szaflika w Warszawie. Organizatorem merytorycznym wydarzenia była Katedra i Klinika Okulistyki Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Funkcję przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego objął prof. dr hab. n. med. Jerzy Szaflik, a przewodniczącego Komitetu Naukowego – prof. dr hab. n. med. Jacek Szaflik. Od lat zabiegają oni o wymianę doświadczeń środowiska okulistycznego w duchu postępu medycyny w tym obszarze i zapewnienia pacjentom nowoczesnej, skutecznej terapii.

Za profesjonalną realizację wydarzenia odpowiadała firma InspireCongress.

Patronaty medialne nad wydarzeniem objęli: portal MEDtube.pl, Górnicki Wydawnictwo Medyczne, miesięcznik „Świat Medycyny i Farmacji”, portal Konsylium24.pl oraz Kwartalnik Medyczny „Okulistyka”.