Polski akcent na Flower Expo Polska
10 października 2017
#KreatywnaZieleń
9 listopada 2017

FIS Freeski World Cup Stubai 2017

FIS Freeski World Cup Stubai 2017: ostateczna rozgrywka przed olimpiadą

FIS Freeski World Cup Stubai to jednocześnie pierwsze zawody Pucharu Świata na lodowcu Stubai oraz decydujący moment dla elity freestylerów.  W dniach 24 – 26 listopada 2017 r. będą mieli jedną z ostatnich szans na zdobycie punktów FIS w Europie, aby zakwalifikować się do Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Korei Południowej w 2018 roku.

 

Od 24 do 26 listopada 2017 r. najlepsi freeskierzy świata będą konkurować w kategorii slopestyle (SS) w snowparku Stubai Zoo w pierwszych zawodach Pucharu Świata w narciarstwie dowolnym w tym sezonie w Europie i jednocześnie pierwszych na lodowcu Stubai. Organizatorzy FIS Freeski World Cup Stubai przewidują, że wystartuje w nich ok. 120 uczestników z ponad 20 krajów. Wielu z nich będzie chciało spełnić swoje marzenia i zapewnić sobie udział w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w 2018 roku w Pjongczang. Profesjonalistów przyciągnie też zapewne znacząca pula nagród: 50 000 CHF, czyli po 25 000 CHF dla klasyfikacji kobiet i mężczyzn.

 

Wysoką klasę zawodników oraz spektakularne triki gwarantuje platynowy status imprezy przyznany przez Association of Freeskiing Professionals (AFP).

Swój udział potwierdziły m.in. brytyjskie, fińskie, francuskie, kanadyjskie i niemieckie zespoły, w tym Kanadyjka Dara Howell (mistrzyni olimpijska z Soczi w klasyfikacji slopestyle), Francuzki Coline Ballet-Baz (trzecie miejsce w zeszłorocznym PŚ w klasyfikacji slopestyle), Tess Ledeux (mistrzyni świata w narciarstwie dowolnym z 2017 r.) oraz James Woods (zdobywca Małej Kryształowej Kuli w slopestyle w sezonie 2012/13), Teal Harle i Alex Bellemare.

 

Dzięki korzystnemu położeniu lodowca na wysokości ponad 3 000 m n.p.m., organizatorzy – Austriacki Związek Narciarski (ÖSV) i Freeski Austria – mogą zbudować konkursowe ustawienie snowparku już na początku sezonu. Na zawodników będzie więc czekać idealna trasa Pro line do slopestyle, z pierwszorzędnymi skoczniami i railami.

 

Organizacja Pucharu Świata w snowparku Stubai Zoo to rezultat udanych, zeszłorocznych zawodów Stubai Freeski Open, odbywających się w ramach europejskiej klasyfikacji FIS Freeski European Cup.

 

Zapewne wielu uczestników tegorocznego Pucharu Świata w narciarstwie dowolnym będzie doskonalić swoje triki podczas odbywającego się właśnie Stubai Prime Park Sessions (25 października – 22 listopada br.), czyli czterotygodniowego obozu treningowego dla profesjonalnych snowboardzistów i freeskierów. Sesje odbywają się na specjalnie wybudowanej do tego celu trasie Prime Line, ulokowanej tuż obok Pro line (gdzie rozegra się rywalizacja w ramach FIS Freeski World Cup Stubai 2017).

 

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie: freeskiworldcupstubai.com.

 

PROGRAM FIS FREESKI WORLD CUP STUBAI 2017:

 

środa, 22.11.              Oficjalne otwarcie wydarzenia w Innsbrucku

czwartek, 23.11.        Oficjalny trening

piątek, 24.11.                        Kwalifikacje kobiet

sobota, 25.11.           Kwalifikacje mężczyzn, impreza “Ticket to the finals” w Neustift

niedziela, 26.11.        Finał kobiet i mężczyzn

 

Fakty w skrócie: FIS Freeski World Cup Stubai 2017

 

Status imprezy: Puchar Świata w narciarstwie dowolnym (FIS Freeski World Cup) i platynowe wydarzenie według AFP (Platinum Event)

Data: środa, 22 listopada (początek treningu) do niedzieli, 26 listopada 2017 r. (finały)

Lokalizacja: lodowiec Stubai, Tyrol, Austria

Format: ski slopestyle (dyscyplina olimpijska od 2014 r.)

Nagrody: 50 000 CHR (25 000 CHR dla kobiet / 25 000 CHR dla mężczyzn)

Sportowcy: ok. 120 najlepszych na świecie narciarzy freestyle z ponad 20 krajów

 

Fakty w skrócie: Snowpark Stubai Zoo

 

Dzięki trasom Easy-, Jib-, Medium- i Pro-Line oraz położeniu na południowym stoku, z pięknym krajobrazem górskim w tle, snowpark Stubai Zoo na lodowcu Stubai przyciąga tłumy. W ostatnich latach stał się jednym z popularnych miejsc spotkań międzynarodowej sceny freestyle w Europie. Nie rzadko w snowparku Stubai Zoo można zobaczyć najlepszych zawodników, szczególnie jesienią i wiosną podczas takich wydarzeń jak Stubai Premiere – Snow Park Opening oraz Stubai Prime Park Sessions.

 

 

Kontakt dla mediów:

 

PR Gerti Ring

Staufenstr. 21 • D-83278 Traunstein

tel. +49 861 9096381

e-mail: gerti@ring-pr.de

Kontakt dla mediów w Stubai Bergbahnen:

 

Wintersport Tirol AG & CO Stubaier Bergbahnen KG

Alexandra Engels

Brixnerstr. 3 • A-6010 Innsbruck

tel. +43 512 59500

e-mail: a.engels@wintersport-tirol.at