Białe róże Avalanche+®
Majestatyczne róże Avalanche+® ozdobą Europa Cup 2022
19 sierpnia 2022
Commvault
Commvault z najwyższymi ocenami w raporcie Gartner® 2022 Critical Capabilities
29 sierpnia 2022
Show all

Feeria kolorów i kształtów chryzantem podczas Europa Cup 2022

Just Chrys

Fot. Just Chrys

Promująca chryzantemy inicjatywa Just Chrys (powołana do życia przez niderlandzką fundację Stichting Chryson) zaprezentuje się podczas Florystycznych Mistrzostw Europy 2022 w Katowicach jako sponsor kwiatów (ponad 5 tys. roślin!).

Niezwykłą różnorodność i uniwersalność chryzantem od producentów reprezentowanych przez Just Chrys będzie można podziwiać na wielkoformatowej wystawie pt. „Cztery Strony Świata” przygotowanej przez cztery drużyny: Międzynarodowy Instytut Florystyczny; Stowarzyszenie Florystów Polskich pod przewodnictwem Sylwii Bednarek; Szkołę Florystyczną „Kwitnące Horyzonty” Moniki Bębenek; Dolnośląski Zespół Szkół w Jaworze „Medyk” (kierunek florystyczny) pod przewodnictwem Macieja Krzusa.

Co więcej, chryzantemy zaprezentują się także w trakcie czterech minipokazów florystycznych, które poprowadzi Edyta Zając-Chruściel, mistrzyni florystyki, na co dzień związana z Międzynarodowym Instytutem Florystycznym. Minipokazy zatytułowane wspólnie „Łamiemy stereotypy” przedstawią chryzantemę w być może zaskakującym dla części odbiorców świetle, stanowiąc niemałą inspirację do jej używania w kompozycjach na każdą okazję.

Zachwycających chryzantem podarowanych przez Just Chrys nie zabraknie też na stoisku patronackim, gdzie dodatkowo będzie można otrzymać bezpłatną publikację zatytułowaną „Chryzantemy. Katalog kolorów i kształtów”. To ponad 170 stron w uporządkowany sposób przedstawiających ponad 300 dostępnych na rynku odmian chryzantem – niezbędnik każdego florysty!

"Chryzantemy. Katalog kolorów i kształtów"

„Chryzantemy. Katalog kolorów i kształtów”. Fot. Dawid Krążyński


Więcej o Europejskich Mistrzostwach Florystycznych 2022.

Więcej o inicjatywie Just Chrys.