Commvault
Commvault opublikował wyniki finansowe za IV kwartał roku finansowego 2023
16 maja 2023
Rok Szymborskiej: wyjątkowe róże na 100. rocznicę urodzin noblistki
22 czerwca 2023
Show all

Bieg Stubai Ultratrail 1 lipca 2023 roku z marką SCOTT jako nowym sponsorem głównym

Stubai Ultratrail

Szósta edycja biegu Stubai Ultratrail (SUT) odbędzie się 1 lipca 2023 roku. Po raz pierwszy partnerem imprezy jest marka SCOTT. Ofertę SCOTT można będzie obejrzeć w strefie wystawowej. Oprócz tego ta znana na całym świecie marka sportowa zaprezentuje się na trasach SUT. Po raz kolejny biegacze górscy i przełajowi uczestniczący w wydarzeniu organizowanym tradycyjnie pod hasłem „city2glacier”, będą mieć do wyboru aż 5 tras o różnej długości.

Podczas 6. edycji Stubai Ultratrail na zawodników i widzów czekają zarówno dobrze znane, jak i całkiem nowe atrakcje. Do znanych i sprawdzonych pozycji w programie SUT, który odbędzie się w dniach 29 czerwca – 1 lipca, należy 5 tras biegowych. Nowy jest natomiast partner – marka SCOTT.

Partner z doświadczeniem

Marka SCOTT aktywnie działa w segmencie biegów terenowych już od wielu lat, konsekwentnie rozwijając ofertę dla biegaczy. „Przy opracowywaniu nowych produktów traktujemy priorytetowo opinie sportowców i biegaczy. Dzięki wydarzeniom takim jak bieg Stubai Ultratrail możemy zbierać takie opinie bezpośrednio od zawodników i optymalnie je wykorzystywać. Jednym z efektów tej strategii działania jest nowy model butów Ultra Carbon RC. Ultra Carbon RC to najbardziej zaawansowane w naszej ofercie, lekkie i wytrzymałe buty do biegania w terenie. Idealnie sprawdzają się podczas zawodów w biegach przełajowych” – wyjaśnia Charlotte Borelbach z firmy SCOTT.

Rok dużych imprez biegowych

Rosnące zainteresowanie biegami przełajowymi i ogólnie biegami w terenie dynamicznie rośnie. Trend ten jest widoczny także w Dolinie Stubai. „Rok 2023 możemy śmiało nazwać rokiem imprez biegowych w Dolinie Stubai. Na początku czerwca będziemy wspólnie z Innsbruckiem organizować Mistrzostwa Świata w Biegach Górskich i Terenowych. W lipcu odbędzie się Stubai Ultratrail z marką SCOTT jako partnerem, a następnie, na początku września, międzynarodowy bieg Schlickeralm w Telfes. „Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że Dolina Stubai cieszy się tak dużą popularnością wśród biegaczy z całego świata” – podkreśla z entuzjazmem Adrian Siller, prezes Organizacji Turystycznej Stubai.

Pięć tras o różnej długości

Uczestnicy SUT mają do wyboru aż 5 tras o różnej trudności. Dzięki temu impreza spełni potrzeby wyczynowych ultrabiegaczy, a także bardziej doświadczonych oraz początkujących biegaczy przełajowych. Bieg trasą klasyczną – Stubai Ultratrail K68 – rozpocznie się w olimpijskim mieście Innsbruck o godzinie 1:00. Zawodnicy będą biec przez całą noc na dystansie 68 km aż do mety na lodowcu Stubai, przy górnej stacji kolejki Eisgrat, na wysokości 2960 m. Program imprezy uzupełniają 3 krótsze trasy, których mety również znajdują się na lodowcu, oraz sprawdzona w mistrzostwach świata trasa STUBAI VERTICAL.

Biegi i trasy

  • STUBAI ULTRATRAIL „city2glacier”: Długość trasy: 68 km; podbiegi: 4700 m; zbiegi: 2355 m; start: Landestheater w Innsbrucku o godz. 1:00. Meta: górna stacja kolejki Eisgrat (2960 m)
  • STUBAI K32: Długość trasy: 32,7 km; podbiegi: 2630 m; zbiegi: 720 m; start: Neustift o godz. 9:00. Meta: górna stacja kolejki Eisgrat (2960 m)
  • STUBAI K20: Długość trasy: 20 km; podbiegi: 1796 m; zbiegi: 75 m; start: Klaus Äuele koło Falbeson o godz. 10:00. Meta: górna stacja kolejki Eisgrat (2960 m)
  • STUBAI K9: Długość trasy: 9 km; podbiegi 1210 m (bieg ściśle górski); start: dolna stacja kolejki linowej Stubai obok ośrodka Mutterberg o godz. 12:00 (południe). Meta: górna stacja kolejki Eisgrat (2960 m)
  • STUBAI VERTICAL: Długość trasy: 9 km; podbiegi 1024 m (bieg ściśle górski); start: centrum Neustift,, 29.06.2023 r. (czwartek) o godz. 18:30. Meta: Elferhütte (2004 m)

Rejestracja

Rejestracja pod adresem: https://www.stubai.at/en/ultratrail/registration/

Więcej informacji pod adresem: www.stubai-ultratrail.com